Latvijas prezidentūra Eiropas Padomē

Cienot personas autonomiju garīgās veselības aprūpē

Covid-19 pandēmija ir radījusi lielas bažas par veselību, tostarp garīgo veselību indivīdiem un kopienām. Pasaules Veselības organizācija (PVO) uzsver, ka “pēdējos gados arvien vairāk tiek uzsvērta garīgās veselības nozīme globālās attīstības mērķu sasniegšanā, ko apliecina tās iekļaušana ilgtspējīgas attīstības mērķos. Tomēr, neskatoties uz progresu dažās valstīs, cilvēki ar garīgās veselības problēmām bieži piedzīvo smagus cilvēktiesību pārkāpumus, diskrimināciju un stigmatizēšanu”.

Ņemot vērā attiecīgo Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) judikatūru un Eiropas Komitejas spīdzināšanas un necilvēcīgas vai pazemojošas rīcības vai soda novēršanai (CPT) ziņojumus, kā arī Apvienoto Nāciju Organizācijas paveikto nozīmīgo darbu cilvēku ar invaliditāti tiesību jomā, ir būtiska arī Eiropas Padomes (EP) rīcība, lai aizsargātu garīgās veselības aprūpes saņēmējus un veicinātu viņu autonomiju un cieņu.

  • 13. novembrī notiks simpozijs, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta garīgās veselības juridiskajai perspektīvai. Savukārt 14. novembra konferences fokusā būs autonomijas veicināšana psihiskās veselības aprūpē.
  • Simpozijs un konference notiks klātienē Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, Rīgā, Jelgavas ielā 3, Alfas zālē.
  • Pasākumu darba valoda ir angļu valoda ar nodrošinātu tulkojumu latviešu valodā. Dalība ir bez maksas, bet ar iepriekšēju reģistrāciju.